DC4015 вентилатор

Големина: DC 40X40X15mm Вентилатор

Мотор: Мотор на вентилатор DC без четки

Лежиште: топка, ракав или хидрауличен

Тежина: 25 g

Број на Пол: 4 Полјаци

Насока на вртење: спротивно од стрелките на часовникот

Изборна функција:

1. Заштита од заклучување

2. Автоматско рестартирање

Водоотпорно ниво: Изборно


Детали за производот

Ознаки на производи

Материјал

Куќиште: Термопластично PBT, UL94V-0
Работно коло: Термопластично PBT, UL94V-0
Оловна жица: UL 1007 AWG#24
Достапна жица: „+“ Црвена, „-“ Црна
Изборна жица: „Сензор“ жолта, „PWM“ сина

Работна температура:
-10℃ до +70℃, 35%-85% RH за тип на ракав
-20℃ до +80℃, 35%-85% RH за тип на топка
Гаранција: Топчесто лежиште за 50000 часа / Лежиште за ракави за 20000 часа на 40 ℃

Спецификација

Модел

Систем за лежиште

Номинален напон

Работен напон

Моќ

Оценета струја

Номинална брзина

Проток на воздух

Воздушен притисок

Ниво на бучава

 

Топка

Ракав

V DC

V DC

W

A

Вртежи во минута

CFM

MmH2O

dBA

HK4015L5

5.0

3,6-6,8

0,6

0,12

4000

3.3

2.8

20.8

HK4015M5

1.05

0,21

6000

6.1

6.1

28.0

HK4015L12

12.0

6,0-13,8

0,60

0,05

4000

3.3

2.8

20.8

HK4015M12

1.20

0,10

6000

6.1

6.1

28.0

HK4015H12

1.68

0,14

8000

8.2

10.3

34.9

HK4015L24

24.0

12,0-27,6

0,72

0,03

4000

3.3

2.8

20.8

HK4015M24

1.2

0,05

6000

6.1

6.1

28.0

HK4015H24

1.68

0,07

8000

8.2

10.3

34.9

11111

FIY ние сме фабрика за обожаватели, прилагодувањето и професионалната услуга е наша предност.

vsvdvd
333

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја