банер-2
банер-1
ЕК вентилатор

За нас

Hunan Hekang Electronics Co., Ltd. е специјализирана за развој и производство на аксијални вентилатори за ладење, DC вентилатори, вентилатори со наизменична струја, производители на дувалки со повеќе од 15 години производство и истражување и развој Искуство.Нашата фабрика се наоѓа во градот Чангша и градот Ченжу, провинцијата Хунан.Вкупно зафаќа 5000 М2 површина.
Ние произведуваме видови модели за аксијални вентилатори за ладење без четкички, мотори и прилагодени вентилатори и имаме CE & RoHS & UKCA сертифициран.Нашиот сегашен производствен капацитет е 4 милиони парчиња годишно.Нашата цел е да да им обезбедиме на нашите клиенти значајни услуги со додадена вредност, подготвени решенија или прилагодени де-знаци за да ги задоволат нивните потреби за 50 земји и региони ширум светот.
Ги поздравуваме пријателите од секоја земја и регион да воспостават долгорочни деловни односи со нив нас.Ќе си дозволиме совршени производи, како и професионална и совршена услуга за вас.

Гледај Повеќе
  • Хеканга
  • DS-3160
  • фабрика

производи

Hunan Hekang Electronics Co., Ltd. има една од најобемната линија на вентилатори за наизменична струја, вентилатори за DC, додатоци за вентилатори и дувалки.Задоволство е да воведеме линија на квалитетни вентилатори за аксијално ладење, додатоци во нашиот растечки инвентар на електронски компоненти.
Нашите вентилатори за ладење обично се класифицираат во 4 категории кои вклучуваат аксијални вентилатори, центрифугални вентилатори, центрифугални вентилатори, вентилатори со вкрстен проток.

DC FANSDC FANS
AC FANSAC FANS
ЕК НАВИВАЧИЕК НАВИВАЧИ
Вентилатор за дувањеВентилатор за дување
АКЦЕСОРАКЦЕСОР

ПРИМЕНА

Hunan Hekang Electronics Co., Ltd. со сопствен бренд на "HK", дизајниран за високи перформанси и низок шум се широко распространети, главно произведува повеќе стилови на вентилатори без четки DC / AC / EC, аксијални вентилатори, центрифугални вентилатори, турбо вентилатори, засилувач вентилатор .
Ценетите клиенти на Hekang доаѓаат од различни сектори, вклучувајќи индустрија за ладење, индустрија за комуникациска опрема, компјутерски периферни компјутери, UPS-и и напојувања, LED оптоелектронски уреди, автомобили, апарати за домаќинство, медицинска опрема, механичка опрема и уреди, воздушна и одбрана, надзор и безбедност индустрија, индустриска контрола, вештачка интелигенција, паметен терминал, Интернет на нештата итн.

се претплатите
Вести